ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ №7 "ВЕСЕЛКА"
*****************************************
Конкурс професійної майстерності молодих спеціалістів «Педагогічний світанок».
З метою виявлення і підтримки талановитих, обдарованих, творчих педагогічних працівників із числа молодих спеціалістів, популяризації їх педагогічних здобутків: сприяння професійній самореалізації, формуванню іміджу сучасного вихователя; закріплення молодих спеціалістів у педагогічному колективі та залучення до активного громадського життя, 18 грудня у ДНЗ пройшов конкурс молодих спеціалістів ДНЗ «Педагогічний світанок» .
Учасники конкурсу: Богуш Н. В., Гевко Н. І., Клюсик О. Й., Мацега Н. В., Процик Н.Я. Конкурс став справжнім майданчиком педагогічної майстерності й творчості. Молоді спеціалісти змагалися у чотирьох конкурсах: «Візитка-резюме» - в цікавій формі розповідали про себе ,«Ода професії вихователя» - хто я, які стежки привели мене до дошкільного навчального закладу, чого я прагну?», майстер-клас «Моя перша педагогічна знахідка» - зернятка педагогічного досвіду», « Моє хобі».
В оригінальній і цікавій формі молоді вихователі представляли аудиторії себе, як особистість, показували нестандартні підходи до проведення заняття та справою доводили, що оновлення дошкільної освіти можливе за наявності вихователя, сповненого новаторських ідей та нових підходів до освітнього процесу, розповідали про свої таланти, хобі.
Молоді спеціалісти – надія нашого дошкільного навчального закладу, від них залежить, яким освітній заклад буде завтра.
Бажаємо творчих злетів, натхнення, здоров’я, безмежної любові, й побільше усмішок!
ІІ Всеукраїнське заняття доброти
в ЗДО № 7 «Веселка»
ЗДО № 7 «Веселка» м. Золочева, приєднався до «ІІ Всеукраїнського заняття доброти», ініційованого БО «БФ» «Щаслива лапа».
2 березня у ЗДО було проведено низку занять про гуманне та відповідальне ставлення до тварин. Серед них заслуговують особливої уваги інтегровані заняття: «Ми відповідаємо за тих, кого приручили» - молодший дошкільний вік, група «Мак», вихователь Процик Н. Я. ; «Тварини наші друзі» - старший дошкільний вік, група «Дзвіночок», вихователь Босак Н. Г. ; «У світі бракує для всіх доброти, бо є безпритульні собаки й коти» - старший дошкільний вік, група «Лілія», вихователь Загакайло Т. В.
Діти із задоволенням ділилися розповідями про своїх чотирилапих друзів, їх характер та звички, правила догляду за ними. Дошкільнята дізнались багато цікавого: історію одомашнення тварин, значення у житті людини та їх взаємовідносини; про безпечну поведінку при зустрічі з безпритульними тваринами; навчалися складати оголошення про зниклу домашню тваринку, ознайомилися з терміном «волонтери тварин», професією «кінолог».
Заняття проходили в позитивній атмосфері, панував дух доброзичливості, співчуття і любові. Коли дитина буде ставитися до тварин уважно і дбайливо, буде вчитися поважати тих, хто слабший, тоді вона стане гуманною людиною, яких так потребує сьогодення та суспільство.
День професійної майстерності
в ДНЗ №7 «Веселка»
У п’ятницю, 28 лютого, у старшій групі «Мальва» вихователем Богуш О. В. було проведено підсумкове заняття – квест «Хочу все про зиму знати». У пригодницькій грі – пошуку діти виконували низку розумових завдань від чарівниці зими: «Зима чудова пора» - діти наосліп, за дотиком уявляли предмет, який стосувався зими і придумували речення; «Що я можу сказати про зиму» - складали речення за мнемоквадратами; «Погріємо ручки у теплій водичці» - виконували вправи з водою, змішаною з настоєм із лікарських рослин; «Ой весела в нас зима» - робота з коректурними таблицями; «Зимові подарунки» - творча робота із шишками, які діти отримали за успішно виконані завдання у подарунок від зими. Дошкільнята на занятті були зацікавлені, організовані, активні, показали глибокі знання з природнього довкілля, народознавства, мовленнєвого розвитку. Вихователь продемонструвала свою педагогічну майстерність, завдяки чому значно підвищилася якість заняття та його результативність.
Освіта – скарб, праця - ключ до нього.
На базі ДНЗ № 7 «Веселка» проходить педагогічну практику студентка Бродівського педагогічного коледжу Попадюк Ольга Юріївна, наставник – вихователь Загакайло Т. В.
У вівторок, 25 лютого, практиканткою було проведено заняття «Подорож у підводне царство». Дошкільнята старшої групи «Лілія» мандрували планетою Земля, збагачуючи знання про водні простори: річки, ставки, озера, моря; рослинним і тваринним світом моря, переглядаючи відеофільм «Краса водного простору» . Під час дидактичних ігор, бесід, презентації діти дізнавалися про економне використовування морських ресурсів людиною та примножування природнього багатства. На закінчення мандрівки малята виконали творчу роботу – восьминога.
Професійні випробування студента педагогічного вузу в дитячому садку є важливою ланкою професійної підготовки. Стажування в ДНЗ є ключовим моментом для формування компетéнтності майбутнього фахівця.
Міжнародний день рідної мови
У п’ятницю, 21 лютого 2020 року, дошкільнята ДНЗ № 7 долучилися до відзначення Міжнародного дня рідної мови. Цей день у дошкільному закладі «Веселка» був насичений різноманітними навчальними і виховними заходами. У своїй роботі вихователі ставили за мету розкрити дітям усю красу української мови, її багатство.
Впродовж дня, при відзначенні Міжнародного дня рідної мови, у садку проводились різноманітні заходи: книжкова виставка «О рідна мово, скарб мій!», поповнено у групах бібліотечку для дітей книжками на українській мові, інформаційні «хвилинки» для батьків «Мово! Ти дзеркало душі, країни та народу!», розроблені поради для педагогів «Відкрий, о мово рідна, свої скарбниці золоті», проведені тематичні заняття з дошкільниками на тему «Мова рідна. Слово рідне», «Із скарбниць народних – до сердець дитячих», «Подорож Україною», « Я - українець, моя рідна мова - українська», літературна вікторина «На галявині казок».
Під час занять, вихователі ознайомлювали молодших дошкільників зі зразками українського фольклору, віршами Грицька Бойка, Марії Підгірянки тощо. Вихованцям середніх та старших груп прочитали твір Зиновія Квіта «Казка про українську мову» та обговорили з дітьми пригоди чарівної дівчини — Української Мови, яка блукала світом. У своїй роботі вихователі ставили за мету розкрити дітям усю красу української мови, її багатство. А це величезне надбання української народної творчості: діти розказували вірші, виконували народні пісні, грали народні ігри, слухали, драматизували та інсценували українські народні казки. У кожній групі відбулася виставка малюнків, декоративно-прикладного мистецтва, прослуховування дітьми у записах українських пісень. Діти обмінювалися думками: яку мову вони вважають рідною і чому?.
Створювали настрій свята і оформлені національні куточки, і плакати-привітання зі святом усім відвідувачам закладу.
Малеча радо приймала участь у заходах шанування української мови.
Підсумкове заняття «LEGO асорті»
Колективний перегляд занять - це традиційна форма роботи з підвищення професійної майстерності педагога. У нашому навчальному закладі така форма поєднується з інноваційними методиками. Тому, зазвичай, молоді та досвідчені вихователі запозичують якусь "родзинку" для своєї практичної діяльності.
У четвер,19 лютого 2020 року, дошкільнята старшої групи «Лілія» з вихователем Загакайло Т. В. ділилися досвідом роботи на підсумковому занятті «LEGO асорті» з елементами конструювання. Дошкільне дитинство - це вік гри. Малюк в грі не тільки пізнає світ, а й висловлює до нього своє ставлення. Заняття в ігровій формі (мандрівки), за допомогою машини часу, створило неповторну атмосферу психологічного комфорту і проходило без нервового напруження, що позитивно позначилося на якості засвоєння матеріалу. Подорожуючи днями тижня, діти побували на заняттях: математики, грамоти, фізичної культури, англійської мови, народознавства, природи. За допомогою «чарівних цеглинок» виконували різноманітні завдання: викладали цифри, розв’язували задачі, робили звуковий аналіз слова, будували речення, фізкультурні вправи, англійською мовою визначали кольори, числа. Переглянувши мультфільм про LEGO - зоопарк, отримавши есемеску у вигляді мнемотаблиці про стихійне лихо у LEGO - країні, малята вирішили допомогли мешканцям за допомогою конструктора: відновити будівлю зоопарку, за допомогою світлин та кубиків «LEGO» створити мешканців зоопарку( диких і екзотичних та плаваючих тварин). Зробивши добру справу, дошкільнята читали вірші, співали пісню про привабливість і чарівність гри в LEGO. Кожен педагог знайшов на занятті щось корисне для себе. На сьогодні конструктори LEGO є незамінним матеріалом для занять з дітьми у закладах дошкільної освіти, технологія цікава тим, що об’єднує в собі елементи гри та експериментування.
Колективні перегляди занять
14 лютого 2020 року в ДНЗ № 7 «Веселка» пройшли колективні перегляди занять. Досвідом використання інноваційних технологій в освітньо - виховному процесі з малятами раннього віку ділилися педагоги, які атестуються в 2019-2020 навчальному році.
Вихователь І молодшої групи «Калинка» Гупаловська М. М. провела інтегроване заняття «Зимова мандрівка» з використанням мультимедійної презентації про зиму з елементами мультфільму, театральної діяльності та малювання (розмальовування сніжинки , виготовленої із солі і клею ПВА) та вихователь групи «Чорнобривці» Невідома О. Д. – інтегроване заняття «Мандрівка до лісу» мовленнєвого спрямування з використанням мнемотаблиць при описі звірят, мультисенсорних методів. На обох заняттях музика інтегрувалася з усіма видами діяльності дітей, успішно спрямовувала творчість та емоційний стан дітей та дорослих.
Виставка новорічних листівок
З 18 по 20 січня експонувалась виставка новорічних листівок виготовлених вихователями власноруч. Дивлячись на цю красу розумієш,що коли є бажання і терпіння, то не потрібні коштовні матеріали і речі. Іноді, навіть, звичайні речі в умілих руках, можуть перетворитися у щось незвичне.
Районний семінар–практикум
«Розвиток зв’язного мовлення дітей дошкільного віку методом наочного моделювання.
Робота вихователів з батьками вихованців».
20 грудня 2019 року у ДНЗ № 7 «Веселка» відбувся районний семінар–практикум «Розвиток зв’язного мовлення дітей дошкільного віку методом наочного моделювання. Робота вихователів з батьками вихованців».
Семінар відкрила завідувач ЗДО Н. М. Грицина з привітальним словом. Методист районного відділу освіти О Г. Мартинишин ознайомила з новими нормативними документами по дошкільній освіті та з нетрадиційними формами роботи з батьками в ЗДО.
Вихователь – методист Лабаз Г В. розповіла про історію виникнення мнемотехніки та дослідженнями педагогів минулого і сучасності.
Вихователь Невідома О. Д. презентувала досвід роботи «Розвиток зв’язного мовлення дітей дошкільного віку методом наочного моделювання» з елементами майстер – класу по складанню схем – моделей, створенню мнемоквадратів, мнемодоріжок, мнемотаблиць.
У залі панувала атмосфера працьовитості, доброзичливості, задоволення і творчості. Вихователі отримали святкові сувеніри - ангелятка, виготовлені вихованцями закладу дошкільної освіти з побажаннями здоров’я, любові, добра, миру в родинах і в Україні.
Виставка» Креативні ялинки від батьків»
У ДНЗ з 19 грудня по 19 січня стартували виставка «Креативні ялинки від батьків». Незвичайні ялинки з мішури, паперу, серветок, ниток,макаронів. прикрашені намистом, бісером, кульками, шишками та сніжинками наповнювали атмосферу музичної зали чарівністю та святковим настроєм. Скільки радості і гордості відчували діти від цієї виставки! Вони з цікавістю розглядали кожну ялинку і розповідали про свою. Святкові ялинки вражали своєю красою, неповторністю та оригінальністю у виконанні.
Спільна творчість - чудовий спосіб об'єднати дітей, батьків і вихованців. Малята дуже радіють, працюючи разом з татами і мамами, довго милуються спільними витворами.
Чудові прикраси створили в садочку відчуття свята, радісного очікування новорічного дива..
Семінар - практикум «Бути креативним – значить бути творчим».
27 листопада в ДНЗ № 7 «Веселка» був проведений вихователем – методистом Лабаз Г В. семінар - практикум «Бути креативним – значить бути творчим». У семінарі прийняли участь вихователі, практичний психолог, музичні керівники. Метою заходу було: розвиток креативних і комунікативних здібностей учасників,сприяння розвитку творчої уяви , допитливості, сміливості та гнучкості мислення. Під ліричну музику осені педагоги придумали собі творчий псевдонім, який зобразили у малюнку і презентували словесно. Продовж семінару – практикуму вихователі працювали під псевдонімом і виконували ряд творчих вправ: «Казковий вернісаж», «Зав’яжи шнурок», «Малюнок творчості», «Казкарі». Всі учасники працювали творчо, ініціативно, натхненно, активно, цілеспрямовано, впевнено, з почуттям гумору, тому що у кожного із них є внутрішній ресурс, потенціал, тобто КРЕАТИВНІСТЬ. В кінці семінару – практикуму кожен отримав пам’ятку «29 шляхів залишитися креативним».
Тиждень безпеки життєдіяльності дітей.
З 11 по 15 листопада 2019 року в Золочівському ДНЗ №7 «Веселка» проходив тиждень безпеки життєдіяльності дітей, який був цікавим, змістовним, насиченим, повчальним, надихаючим. Метою проведення «Тижня безпеки дитини» було поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок, щодо захисту свого життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій.
Тиждень БЖД проводився за тематичними днями: понеділок - «День довкілля», вівторок - «День здоров’я», середа - «Вогонь друг – вогонь ворог», четвер - «Допоможи собі та другові», п’ятниця - «Правила дорожнього руху».
В рамках проведення тижня безпеки дитини в дитячому закладі проводилися різні форми роботи із залученням дітей: заняття («Що таке здоров’я» - молодший дошкільний вік, «Вогонь - друг, вогонь – ворог» - середній дошкільний вік, «Безпека побуту, електроприлади» – старший дошкільний вік, «Транспорт і довкілля» - старший дошкільний вік), ігрова діяльність (сюжетно–рольові ігри «Автомістечко», «Колобок на міській вулиці», «Поради Світлофорчика», «Лікарня»), театралізована діяльність (лялькова вистава «Кицин дім», драматизація казки «Коза і семеро козенят», «Вечір загадок і відгадок»), розваги (спортивна розвага «Ми малята здоров’ята», «Юні пожежники»), конкурси, бесіди (індивідуальні, групові та колективні), екскурсії, читання художньої літератури, самостійна художня діяльність, моделювання ситуацій та їх розв’язання.
Діти усіх вікових груп отримали та закріпили достатньо знань, умінь і практичних навичок з безпеки життєдіяльності та на випадок екстремальної ситуації. Збагатили знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, правила поведінки в природі, під час пожежі, з електроприладами, гострими та ріжучими предметами, ліками, з незнайомцями та тваринами, тощо.
Всі учасники навчально-виховного процесу крім теоретичних знань отримали важливі практичні навички з порятунку власного життя та допомоги оточуючим у надзвичайній ситуації.
2019 - 2020 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
Тематичні дні в ДНЗ на місяць червень 2019 року
ПЛАН ТИЖНЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ
ПЛАН ТИЖНЯ БЕЗПЕКИ
Понеділок
Вівторок
Середа
Четвер
П'ятниця
Інтегроване заняття "Знайомство з яворівською іграшкою"
Інтегроване заняття "Курочка з курчатами"
Інтегроване заняття за мотивами казки
Н. Забілої "Зайчикова хатка"
Батьківський плейбек в ЗДО №7
У середу, 6 березня, у групі «Лілія» було надзвичайно гамірно, багаточисельно, позитивно, хвилююче. Зазвичай так буває, коли всі разом збираються у музичному залі, де батьки займають глядацькі місця і дивляться виступи своїх дітей – музичну казку, концерт, виставу. Сьогодні ситуація змінилася. Батьки стали «дітьми» і «артистами», а малята – глядачами і помічниками. Вихователі середньої групи провели цікаву гру «Батьківський плейбек». У груповій кімнаті вихователь Коцюбайло Л. В. провела майстер - клас з розпису яворівської народної іграшки - забавки. Педагог розповіла про історію виникнення іграшки, ознайомила з основними елементами і кольорами розпису, а потім - самостійна, творча робота батьків. Батьки розписували дерев’яні лопаточки акриловими фарбами, які вийшли в них на славу.
Друга частина заходу проходила у музичному залі, яку відкрила вихователь Загакайло Т. В. Глядачі – діти з цікавістю і хвилюванням чекали на виставу «Лисичка і журавель» на новий лад, ролі якої виконували батьки:Роман Хоманський, Тетяна Семчишин, Тетяна Макар, Анна Леськів, Марія Ковалик. Пісні «Пісня про маму», «Три поради» у виконанні мами Оксани Савчук, та прочитана балада Ольгою Михайловою з сином Денисом стали справжньою несподіванкою для присутніх. Діти були зачаровані виступами своїх батьків, за що подякували жартівливою піснею «Нехочуха», запальним таночком та піснею про маму, яку підготували з музичним керівником Леськів Е.А.
Враження були неперевершені, а настрій святковий, весняний.
Методичний день в ЗДО№7 «Веселка»
Перегляд інтегрованих занять:
«Мандрівка в країну сенсорики» - вихователь Гадевич Н. В. (молодший дошкільний вік),
«На гостини до Лесі Українки» - вихователь Назар Г. В. (старший дошкільний вік)
Четвер, 28 лютого, в ЗДО№ 7 видався днем плідним, конструктивним, переповнений новими враженнями та цікавим досвідом колег. Педагогічні працівники взяли участь у колективному перегляді інтегрованих занять: «Мандрівка в країну сенсорики» - вихователь Гадевич Н. В. (молодший дошкільний вік), «На гостини до Лесі Українки» - вихователь Назар Г. В. (старший дошкільний вік)
В останній день зими, молодші дошкільнята групи «Барвінок», разом із вихователем Гадевич Н.В., побували у казковому лісі, моделювали сюжет казки «Рукавичка» за допомогою силуетів героїв; з різнокольорових геометричних фігур колективно створили візерунок, щоб прикрасити житло для звірят, пограли дидактичну гру «Впізнай за голосом», працювали з сенсорними коробками.
Вихователь старшої групи «Ромашка» Назар Г. В. запросила дошкільнят у царство красивого, мудрого, правдивого і чуйного, сильного і ласкавого, доброго і мужнього слова, у царство поезії Лесі Українки. Дошкільнята продемонстрували глибокі знання про поетесу та її творчість. Зворушливо, емоційно, душевно діти читали вірші,співали колискову, грали в улюблену гру Лесі «Подоляночка», дидактичну гру «Торбинка запитань» та із старанням конструювали казку «Біда навчить».
Цей день став унікальною можливістю спілкування з однодумцями, можливістю ознайомитися з новими доробками колег та побачити себе на фоні інших фахівців.
Методичний день в ЗДО№7 «Веселка»
Майстер – клас «Створюємо мультфільм власноруч»
Методичний день в ЗДО№7 «Веселка»
Нещодавно в ЗДО відбувся майстер – клас «Створюємо мультфільм власноруч» у якому взяли участь педагогічні працівники ЗДО № 7. Метою заходу було познайомити учасників майстер-класу з етапами створення мультфільму; освоїти техніку створення мультфільмів своїми руками в дитячому саду за допомогою доступних технічних засобів; показати послідовність роботи над монтажем фільму в комп'ютерній програмі для відеомонтажу Windows Movie Maker.
Вихователь Савчук Оксана Володимирівна підготовила презентацію «Створення мультфільму в дитячому садку» , а потім надзвичайно творча робота захопила всіх. Учасники майстер – класу створювали мультфільм за казкою «Рукавичка»: «декоратори» виготовляли декорації до казки,а «художники» аплікували героїв методом «пластилінової мозаїки» .
У період технічної паузи, коли вихователь Савчук О. В проводила зйомки мультфільму і створювала відеоролик вихователь - методист Лабаз Г. В. провела калейдоскоп педагогічних ідей під час якої вихователі: Гупаловська М. М., Звір Л. М., Невідома О. Д. у рубриці «Хочу поділитися» презентували свій досвід роботи мультимедійною презентацією.
Методичний день був надзвичайно яскравим, приніс багато позитивних емоцій та ідей для подальшої праці.
Методичний день в ЗДО № 7 «Веселка»
31 січня гостинно прийняли багаточисельну садкову педагогічну родину дошкільнята групи «Братчики», вихователь Гайдар О. Р., під час методичного дня. На інтегрованому занятті «В гостях у Зимоньки» малята мандрували зимовими стежинками: побували в гостях у ялиночки, якій на віти одягнули зимові шапки, щоб їй не було холодно, а ще у лісі зустріли дятла (під час читання казки В. Сухомлинського «У зимовому лісі»), послухали його стук, побачили зайчика - побігайчика, почули потріскування криги і загадковий танок сніжинки під час анімаційної презентації. Справжнім сюрпризом для дошкільнят стало малювання казкових дерев шоколадом. Весела, цікава, загадкова, дружня атмосфера панувала у групі.
Тиждень права в ДНЗ № 7 «Веселка»
Всеукраїнський тиждень права в закладі дошкільної освіти № 7 «Веселка»
З 10 по 14 грудня 2018 року в закладі дошкільної освіти №7 «Веселка» проходив «Тиждень правової освіти». Впродовж всього тижня вихователями проводились заняття, бесіди на правову тематику, розігрувалися та аналізувалися ситуації, які характеризують порушення прав дітей і закріплюють їх обов’язки.
В рамках тижня з правового виховання були проведені заняття: «Про права та обов’язки дитини», «Захистіть мене від лиха і зла, бо я ще дитина мала», «І дівчатко і хлоп’ятко має право на ім’я», «Свої права ти добре знай, їх шануй і захищай»,«Ми про себе дбаємо – права свої вивчаємо», «Моє ім’я– дорога до життя», «Мама – сонечко в сім'ї, ми промінчики її», «Казочку пригадай – порушене право називай» на яких були використані ігри, ігри-загадки, художні твори, інсценізації українських народних казок, довідки із словника-довідника, мовні логічні задачі та «енциклопедії імен».
З батьками були проведені бесіди: «Любов та піклування», «Права та обов’язки батьків» .
Робота в ЗДО була організована за основними напрямками: виховання патріотизму; виховання поваги до прав людини; виховання толерантності; критичного ставлення до себе; чуйного ставлення до всіх членів суспільства.
Весело та цікаво пройшов Всеукраїнський тиждень права у нашому садочку!
Тематичний тиждень в ДНЗ № 7 «Веселка»
З нагоди відзначення 100 – річчя від дня народження В.О.Сухомлинського в ДНЗ з 26 по 30 листопада був проведений тематичний тиждень «Людина починається з добра». Напередодні було складено план проведення заходів. Тиждень розпочався з відео – екскурсії «Серце віддаю дітям» підготовленої вихователем – методистом Лабаз Г. В.,у методичному кабінеті організована виставка методичної літератури « Думати, мислити, дивуватись» . Напрямки роботи з дітьми визналися трьома словами: відчувати, пізнавати, творити..
Творчо і майстерно підготували та провели вихователі інтегровані заняття: «Найдорожча в світі - Україна», «Мама – сонечко в сім’ї, ми промінчики її!», «Мудрість татова живе віки!», «Тільки родина, як зірка – єдина, твій порятунок, надійний причал»,«Рідний край знати – свій народ шанувати!», «Дружба з книгою – це свято!», «Праця годує, лінь марнує»,«Матінка Земля – частина Всесвіту», «Збережемо природу – збережемо душі».
Не залишила байдужими і виставка творів В. Сухомлинського «Серце віддаю дітям», організована у групах, біля якої юрмились дітлахи, з цікавістю гортаючи сторінки книг.
Наприкінці тижня діти, вихователі і батьки мали можливість познайомитись із виставкою дитячих малюнків: «Твори В.О.Сухомлинського очима дітей». Яскраві, емоційні, неперевершені експонати приваблювали відвідувачів не тільки своєю художньою майстерністю, а й тим, як діти знають і люблять твори видатного письменника.
Проте головною буде щоденна «Хвилинка читання» творів Василя Олександровича та роздуми над золотими зернятками істини, що в них приховані.
План тематичного тижня
Всесвітній день вишиванки
В переддень свята педагоги ДНЗ прикрасили територію і приміщення вишивками. В музичному залі вихователем Невідомою О. Д. була організована авторська виставка вишитих виробів «Вишиванка – символ Батьківщини, джерело народної душі».
17 травня для дітей було проведено ряд цікавих заходів, а саме: прийом дітей «Вишиванку одягай – Україну прославляй», світлини «Моя родина у вишиванці»; живий ланцюг у вишиванках «Українці будьмо разом», учасниками якого були діти, батьки, працівники установи. У всіх групах вихователями були проведені заняття “Українська вишивка – це “молитва без слів”. Понад 120 вихованців, батьків, працівників закладу відвідали виставку. Цікаво, захоплююче, змістовно були проведені екскурсії у світ вишивки екскурсоводом - вихователем, автором робіт Невідомою О.Д.
На прогулянці малята малювали на асфальті крейдою «Мега вишитий рушник», а в ІІ половину дня відбулося «Співоче коло». Дошкільнята мали можливість слухати і співати пісні про Україну, вишиванку. Цілий день у закладі панував дух патріотизму, любові, гордості, що ми УКРАЇНЦІ!!!!!!!
Тиждень безпеки дитини в ДНЗ № 7
З метою систематизації знань дітей про безпечну поведінку й довкілля, у дошкільному навчальному закладі № 7 нещодавно був проведений Тиждень безпеки дитини. Напередодні Тижня безпеки дитини педагоги обрали способи «перевтілення» закладу, як-от: прикрасили подвір’я та приміщення атрибутами (прапорцями, кульками, дитячими роботами тощо) , виготовили плакати , організували виставки дитячих робіт «Безпека життя і здоров’я дитини», випустили вісник «Як про безпеку говорять наші діти».
Протягом Тижня безпеки дитини із дошкільнятами були проведені: вікторини, змагання, комбіновані естафети, перегляди театралізованих вистав, розваги, огляди-конкурси малюнків з питань безпеки життєдіяльності: «Вогонь добрий чи злий», виставки навчально-наочних посібників з питань безпеки життєдіяльності, виготовлених дітьми та вихователями , рольові ігри: «Лікарня», лікар «Айболить», «Рятувальники».
Особливої уваги заслуговують: заняття-тренінг «Твої дії в разі небезпеки», старша група вихователь Стасюк О. В.; розваги: «Коза і семеро козенят» (вихователь Гупаловська М. М., муз керівник Леськів Е. А ., «Ми - рятівники» (вихователь Дутчак Г. І. , музкерівник Басараб І. Д. )
Свято ранкової зарядки «Рух заради здоров'я» з нагоди Всесвітнього дня здоров'я в дошкільному навчальному закладі № 7 м. Золочева.
З 17 по 20 квітня в ДНЗ № 7 «Веселка», з метою популяризації здорового способу життя, стимулювання населення до занять ранкової зарядки як одного з чинників фізичного розвитку та зміцнення здоров'я людини, виховання у дошкільнят стійкого інтересу i звички до систематичних занять фізичною культурою i спортом був проведений тематичний тиждень «Спорт для всіх». Під час тематичного тижня було проведено: фестиваль спортивної і народної гри, день здоров’я, фотовиставка «Рух – це життя», підготовлено презентація «Рух заради здоров’я» , свято ранкової гімнастики «Рух заради здоров’я». На спортивному майданчику 230 вихованців і 30 працівників ДНЗ під веселі спортивні мелодії разом з інструктором з фізичного виховання Столяревич В. В виконували різноманітні вправи. Тематичний тиждень подарував всім учасникам чудовий настрій та спонукав дітей до здорового способу життя та активного відпочинку.
Майстер-клас "Ангел-охоронець"
14 березня в ДНЗ №7 вихователем середньої групи Малюгою Н.В. був проведений майстер-клас: "Ангел - охоронець"
Методичні гостини в ДНЗ № 7 «Веселка»
14 березня в молодшій групі «Бузок» відбувся колективний перегляд інтегрованого заняття «Курочка Ряба».
Дошкільнята разом з вихователем мандрували українськими народними казками. Справжнім сюрпризом для малят стала знахідка у піску ілюстрації до казки «Курочка Ряба». Подорожуючи її сторінками за допомогою мультимедійної презентації, діти аплікували піском Мишку – Сіроманку, конструювали нірку, залишали сліди «шкряботушки» на піску, малювали «хвостиком», будували стежинку із камінців до хатинки дідуся і бабусі. Втішаючи бабусю і дідуся, виліпили для них із кінетичного піску яйця, з яких зробить бабуся крашанки і понесе з дідусем на Великдень до церкви святити.
Робота на занятті відбувалася у формі гри, але при цьому вихователь зберегла елементи пізнавального і навчального спілкування. Діти отримали емоції радості, долали труднощі, досліджували, експериментували граючись з піском.
Вихователем Босак Н. Г. розроблено заняття з різних освітніх ліній для дітей по всіх вікових групах з використанням технології «sandplay». Гра й пісок дають змогу посилити бажання малюків дізнатися щось нове, розвинути тактильну чутливість, дрібну моторику рук, позбутися негативних емоцій.
Крім цього для вихователів був проведений майстер – клас: «Використання методу «sandplay» на заняттях і в повсякденному житті в ДНЗ» (робота з кінетичним піском).
Майстер-клас в ДНЗ № 7 «Веселка» "Ліплення з штучного снігу"
День педагогічної майстерності в ДНЗ № 7 «Веселка»
27 лютого дошкільнята старшої групи «Яблуневий цвіт», вихователь Харчун Л. С., прощалися із Зимонькою – снігуркою і зустрічали Веснянку – панянку. Під час інтегрованого заняття малята мандрували стежинками зими: вивчили вірш Л. Глібова «Зимова пісенька» за допомогою мнемотаблиці, дякували їй за різноманітні свята та веселі зимові розваги, прогнозували зимову і весняну погоду. Дошкільнята на згадку про зиму ліпили зі штучного снігу сніговика, а прикрашене весняне віконечко- підсніжниками, виготовленими на занятті,змусить відступити люті морози та закликатиме весну у гості до дітей.
Разом з дітьми працювали вихователі, для них був проведений майстер – клас:ліплення сніговика і снігової баби із штучного снігу( робота в підгрупах),презентація роботи та написання вихователями мети переглянутого інтегрованого заняття.
Семінар – практикум «Соціально – фінансова освіта дітей дошкільного віку»
Враховуючи важливість економічного виховання дошкільнят, 13 лютого в ДНЗ № 7 «Веселка» відбувся семінар – практикум для вихователів на тему: «Соціально – фінансова освіта дітей дошкільного віку».
Педагоги мали можливість ознайомитись з практичною та теоретичною роботою з економічного виховання.
Вихователь – методист Лабаз Г. В. провела тест «Соціально – економічне виховання дошкільників», мозковий штурм: «Які форми роботи доцільні в економічній освіті дошкільників», гру «Знайди в казці економічний підтекст». В ході семінару учасники ділилися ідеями щодо створення розвивального середовища групи, виконували творчі завдання: «Придумай економічну казку про воду, газ і світло», презентували рекламу ДНЗ.
На завершення семінару-практикуму вихователь – методист надала методичні рекомендації з формування економічної компетентності дітей дошкільного віку та пам’ятку «Економічний словничок»
Cемінар-практикум для вихователів середніх груп
14 грудня в дитячому садочку відбувся семінар-практикум: “Інтеграція різних видів діяльності в освітньому процесі.”
План семінару:
1. “Інтеграція різних видів діяльності в освітньому процесі.”
Методист РВО
Мартинишин О.Г.
2. Інтегроване заняття “Ми чекали тебе, наша Зимонько!”з використанням малювання методом ебру, вивчення вірша за допомогою мнемотаблиці, виготовлення новорічного подарунка з термомозаїки.
Домінантні освітні лінії: дитина в природньому довкіллі, мовлення дитини, дитина у світі культури, дитина в сенсорно – пізнавальному просторі. (середній дошкільний вік)
Вихователі ЗДО №7: Мацелюх Н.Р. Невідома О.Д. Гупаловська М.М.
3. ”Інформація і ми: роздуми, цікавинки, запитання і відповіді, новини.”
Вихователь-методист Лабаз Г.В.
Конспект заняття: "Ми тебе чекали, наша Зимонько!"
(середній дошкільний вік)
День заощадженнь в ДНЗ № 7 «Веселка»
31 жовтня - Всесвітній день заощаджень. Цікавим і корисним для вихованців ДНЗ №7 «Веселка» був тематичний день “Бережи все, що нас оточує”. Тематика заходу актуальна для сьогодення, адже виховання соціально - відповідальних та освічених у фінансовій сфері дітей робить їх спроможними змінити власне життя та світ довкола на краще. Колектив ДНЗ впроваджує Міжнародну програму соціальної та фінансової освіти дітей від 3до 6 років «Афлатот». Вихователем – методистом Лабаз Г. В. розроблено план проведення тематичного дня згідно вимог цієї програми.
У ранкові години у всіх вікових групах були проведені бесіди: «Для чого економити воду», «Заощаджуємо електроенергію»,«Тепло у домі», «Хто дбає, той і має», «Корисні звички», «Наше домашнє господарство», «Як приходять речі додому».
Діти з задоволенням грали в дидактичні ігри: «Бережи все, що нас оточує», «Маленькі покупці», «Придумай рекламу».«Так чи ні?», «Який ти господар»; сюжетно – рольові ігри: «Сім’я», «Крамниця», «Супермаркет», «Ринок», «Рекламне агентство», «Салон краси», «Кафе».
На гостину до дітей приходив Афлатунчик з яким були проведені заняття:
-
«Ми маленькі Афлатунчики» - (молодший дошкільний вік)
-
«Афлатун полюбляє заощаджувати» (середній і старший дошкільний вік),
Вихованці старшої групи моделювали і вирішували різні життєві ситуації. Педагоги середніх груп використовували казку, як засіб економічного виховання. Малята молодшого дошкільного віку складали пазли «Складові економіки».
В ІІ половину дня з дошкільнятами були проведені хвилинки творчості: «Не купуй! Краще сам приготуй, побудуй чи намалюй», придумували казки про заощадження. Афлатун відкрив майстерню, в якій діти молодшого віку лікували книжечки, а старшого - виготовляли поробки з покидькових матеріалів і оформили виставки.
Батькам було запропоновано провести з дітьми «День без покупок»,
«Іграшкова лікарня». В деяких групах було проведено консультацію для батьків: «Проблеми економічного виховання в сім'ї»
Цей день надовго запам’ятається і дорослим і дітям. І виростуть наші вихованці бережливими і економними, бо як казав Равіль Алєєв: «Заощаджуєш не тоді, коли купуєш дешевше, заощаджуєш, коли не купуєш зайвого».
Посвята у вихователі
Блаженний день, коли зробив ти вибір
Служінню дітям присвятить себе:
Нагодувати їх духовним хлібом,
Зерно в душі посіяти святе...
Педагог, вчитель, вихователь… Самовіддана, духовно багата особистість, покликання якої допомагати пізнавати світ, прищеплювати любов до знань, віддаючи серце і душу своїм вихованцям.
23 жовтня в ДНЗ № 7 відбулася церемонія посвяти молодого спеціаліста-інструктора з фізичного виховання Соляревича Василя Володимировича в родину дошкільників ДНЗ.
Завідувач Грицина Н.М. зачитала і вручила «Пам’ятку для молодого педагога», педагоги побажали молодому колезі натхнення, нестандартних педагогічних ідей, багатства емоцій та чудових результатів взаємодії з дітьми, їхніми батьками, педагогічною спільнотою, любити свою професію і бути впевненим у її величі.
.
День здоров'я святкує садок
27 жовтня в ДНЗ пройшов тематичний День здоров’я: «Я здоров‘я бережу, сам собі допоможу».
Протягом дня всі режимні моменти базувалися на організації різних видів здоров'язбережувальних технологій: ігри різного характеру, ранкова гімнастика з казковими персонажами, заняття з фізкультури на основі казок, спортивні розваги, різні змагання в іграх, парах, різноманітні цікаві, веселі естафети та атракціони, загартовуючі процедури.
У всіх вікових групах були проведені заняття: «Подружися з чистотою» (групи раннього віку ), заняття-розвага «До люстерка підійшли – і себе ми там знайшли»(молодший дошкільний вік), «Наші оченята – це віконечко у світ прекрасного», "Око бачить, вухо чує, ніс сприймає, рот смакує» (середній дошкільний вік), «Фітолікарня для малят та звірят» - (старший дошкільний вік).
Дозвілля дітей на протязі дня заповнювалося бесідами, читанням художньої літератури, театралізаціями, сюжетно – рольовими і дидактичними іграми, самостійною художньою діяльністю на теми здорового способу життя.
Тематичний день подарував дошкільнятам і дорослим святковий настрій, позитивні емоції, об’єднав дорослих і дітей спільною метою – бути здоровими.
.
19 серпня у ДНЗ тематичний день
«Майстер шеф - діти»
У шоу брали участь діти дошкільних груп. Під веселу мелодію української народної пісні «Із сиром пироги» до музичної зали зайшли малята – кухарчата із своїми наставниками – вихователями. Столи застелені скатертинами, прикрашені оригінальними букетами та емблемами груп. Клопітка і душевна робота дошкільнят тривала 20 хвилин. Діти працювали дружно, злагоджено, старанно. Смачними і апетитними були їхні страви: бублики із тіста для ляльок, фруктові та овочеві салати, вітамінні напої…Справжнім сюрпризом для всіх стала команда вихователів раннього віку «Кухарочка», яка порадувала учасників апетитними дитячими канапками.
В кінці шоу кожна група презентувала свої шедеври віршами, піснями .
19 серпня видався найсмачніший, найапетитніший, вітамінний, ароматний день.
.
17 серпня День туризму в ДНЗ.
День спорту і здоров’я.
Саме в цей день в ДНЗ відбувся туристичний похід «Невідомими стежками рідного садочка». Подорожуючи стежками рідного закладу діти молодшого і середнього віку здолали ряд перешкод: переходили через «болото», «яр», долали «Ведмежу гору», «завали дерев», перестрибували через «струмок». Мандруючи, діти мали можливість закріпити знання про природу рідного краю (ягоди, дерева, кущі, птахи).
Діставшись до місця призначення юні туристи розклали «багаття» та розпочали «готувати» смачний «сніданок туриста». Поки готувався сніданок, діти з піднесеним настроєм співали веселу пісню про дружбу. Саме такі заходи зміцнюють дружні відносини в колективі та сприяють гармонійному розвитку особистості дітей.
Дошкільнята старших груп одягли рюкзаки і з величезною зацікавленістю вирушили в туристичний похід до озера. Маленькі туристи робили свої власні маленькі відкриття, раділи красі довкілля, долали природні перешкоди, учились дотримуватися правил поведінки на маршруті, техніки безпеки в природному середовищі. Діти з захопленням змагалися в туристичних естафетах. Повернувшись до дитсадка, після денного сну дошкільнята ділилися враженнями про похід.
День викликав позитивний емоційно - психологічний настрій і малята отримати запас бадьорості.
16 серпня - День геометричних фігур.
Дошкільнята усіх груп побували “В країні цікавих форм”. Малята із задоволенням у довкіллі шукали предмети квадратної форми, прямокутної, круглої і ін. Під час спостережень за деревами відмічали на що вони схожі, якої форми листя, крона. Під час рухливих ігор; «Знайди прапорець» (орієнтування в просторі), «Складемо фігуру» (робота в парах, перевтілення), « Ми веселі діти» (коло, біг), «Зроби фігуру» (коло, уява, перевтілення), «Іменний пиріг» (коло) мали можливість за допомогою рухів, силуету тіла будувати геометричні фігури.
Дидактичні ігри «Склади ціле з частин», «Відгадай на дотик»(об’ємні і плоскі фігури), «Чарівна скринька» (відгадування фігур за описом) «Відгадай»(придумування загадок про геометричні форми) допомогли малята поправлятись у практичних навичках.
Дошкільнята старших груп під час слухового диктанту “Намалюй фігури на папері” (орієнтуватись в просторі), логічної гри “Танграм” (складання цілого з частин), сюжетно – рольової гри «Будівництво» думали, мріяли і відпочивали.
Міні-конкурс “Перетвори форми на предмети” завершив математичний день у ДНЗ. Діти щасливі, радісні, задоволені успіхами повертались додому.
Тиждень безпеки дорожнього руху
Безпека – це життя людини,
Безпека – це наше майбуття.
Прийміть до серця світ природи –
Прекрасне буде всіх життя!
18 травня Всеукраїнський день вишиванки.
День української вишиванки - наша спільна громадська трибуна, де кожен захищає і сповідує своє, українське, Богом дане, вічне.
Традиційно з нагоди Всеукраїнського дня вишиванки колектив дошкільного навчального закладу долучився до свята, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Уранці в дошкільному закладі лунав дитячий гомін і веселий сміх. Малята із цікавістю розглядали сорочки одне одного, з гордістю розповідали, що таку красу створили умілі руки їхніх матусь та бабусь.
Під час яскравого дійства ДНЗ розцвів розмаїттям національного одягу – вишитої сорочки. Була влаштована виставка, де педагоги закладу мали нагоду продемонстрували свої надбання: це і вишиті сорочки і картини і рушники. Діти з цікавістю слухали розповіді вихователів, прикрашали двері групових кімнат вишитими рушниками виготовленими власноруч. а далі з радістю виконували українські народні пісні, розповідали вірші, танцювали. У садочку панував піднесений настрій, усі милувалися барвистими візерунками своїх вишиванок.
Теоретичний семінар з економічного виховання
18 травня у Золочівському дошкільному навчальному закладі №7 відбувся теоретичний семінар «Соціально – економічна освіта дошкільнят – крок у європейське майбутнє». Мета заходу - ознайомлення педагогів з основами програми соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку від 3 до 6 років «Афлатот», пошуку нових форм і методів роботи щодо ознайомлення дошкільників з економічним вихованням.
Вихователь – методист Лабаз Г. В. в ході презентації ознайомила педагогічних працівників з міжнародною програмою соціально – фінансової грамотності «Афлотот», а саме з її завданнями, будовою, змістом, емблемою ( іграшка Афлотун - помаранчева дитяча долонька, яка символізує міжнародність проекту, дружність дітей різних націй), девізом «Відрізняй правду від вимислу. Досліджуй, думай, вивчай та дій.».
Курс її впровадження визначено відповідним наказом Міністерства освіти і науки від 22.01.2016р. №46 «Щодо упровадження основ соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку». Програма впроваджується у 33 країнах,
20 000 дітей навчається за програмою, яка перекладена 12 мовами. Програма пройшла апробацію у сфері дошкільної освіти в Україні .
Наша дошкільна установа є базовою в м. Золочеві по впровадженню програми соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку «Афлатот».
Теоретичний семінар з економічного виховання.
Теоретичний семінар з економічного виховання.
«Перемагає любов до природи»
З 3 по 7 квітня в ДНЗ № 7 проходив Тиждень довкілля. На заняттях , в повсякденному житті вихователі навчали дітей не на словах, а на ділі допомагати природі, а саме - не смітити , не руйнувати, не зривати, не знищувати.
У роботі з дітьми використовували різні форми : спостереження, цільові прогулянки, бесіди за ілюстративним матеріалом, дидактичні ігри, образотворчу та трудову діяльність (висівання насіння квітів , овочів, обкопування та садіння дерев , прибирання прилеглої території до ДНЗ ), виховували відповідальність за життя всього, що нас оточує.
Педагогом Босак Н. Г. поновлено екологічну стежину.
Вихователі другої молодшої групи «Чорнобривці» О.Д. Невідома та Н.В.Мацега , музичний керівником Грабельська Г. М. провели свято « Бал квітів». Чудова весна ( О.Невідома) продовж свята протидіяли злим вчинкам Царя Будяка( Н. Мацега). У віршах, піснях і танцях діти відображали свою любов до природи і уміння її оберігати.
«Перемагає любов до природи»
«Перемагає любов до природи»
Майстер-клас: "Створюємо презентацію"
Майстер-клас: "Створюємо презентацію"
Семінар-практикум: "Духовна культура дошкільників"
Семінар-практикум: "Духовна культура дошкільників"
Розповідання за схемами-символами.
Гра-імітація: "Хто прийшов у рукавичку".
Розповідання за схемами-символами.
Інтегроване заняття: "Мандрівка в космос"
Інтегроване заняття: "Мандрівка в космос"
РМО: Заняття: "Зустрічаємо весноньку"
РМО: Заняття: "Зустрічаємо весноньку"
РМО. Заняття: "Птахи - наші друзі"
РМО. Заняття: "Птахи - наші друзі"
Фестиваль української пісні
Фестиваль української пісні